PAYLAŞ

Battlefield V’in tanıtım gününe 2 gün kala, resmi Battlefield sosyal medya hesaplarından multiplayer moduna ait 12 saniyelik bir teaser videosu yayınlandı.

İlk önce şunu kesin bir şekilde söyleyebiliriz ki, Battlefield V, 2. Dünya Savaşı döneminde geçiyor. Yayınlanan videoda en üst kısma bakarsanız, Birleşik Krallık ve Demir Haç bayraklarını görebilirsiniz ve adamın taktığı Alman pilot gözlüğü de bunu doğruluyor.

Yayınlanan teaser videosunda oyunun arayüzünde çok büyük değişiklikler olduğunu da rahatça görebiliyoruz.

Battlefield V – Doğrulanan İlk Detaylar:

  • Ticket Bleed sistemi geri döndü. Ticketlar artık 0’dan 500’e doğru gitmeyecek. Eski Battlefield oyunlarından aşina olduğumuz gibi 500’den 0’a doğru azalma gösterecek.
  • Mermi ve bomba sayımızı gösteren arayüz tamamen minimal görünüme geçmiş durumda.
  • Can kutusu ortaya alındı.
  • İlk defa Battlefield V’de göreceğimiz yeni bir özellik olan “Ölüm efektler”i eklendi. Teaser videosunda da gördüğünüz gibi başka bir oyuncu “Ssshh..” diyerek karakterimizi yere bırakıyor.
  • Squad sistemi.

Battlefield V – Doğrulanmış Sınıflar:

Battlefield serilerinin olmazsa olmazı: sınıf sistemi. Battlefield V’de ki sınıflarında görüldüğü kadarıyla şuanlık hiçbir değişiklik yok. Teaser videosunda da görüldüğü üzere -teaser videosunda ki sıralamaya göre- Engineer, Support, Assault ve Recon sınıfları hala oyunun parçası.

PAYLAŞ