Battlefield V Taşıtlar

Battlefield V’in taşıt yelpazesi kara taşıtlarından, hava taşıtlarına, deniz taşıtlarından, nakliye taşıtlarına ve çeşitli donanımlara kadar çok geniş taşıt havuzu sunuyor. Battlefield V dönem olarak 2. Dünya Savaşı’nı konu aldığı için oyunda gördüğünüz tüm taşıtlar 2. Dünya Savaşı sırasında kullanılan taşıtlardan oluşuyor. Oyunda bir sürü taşıtın başına sürücü olarak oturabileceğiz. Takıma ait bir taşıtın sürücü koltuğuna oturun, silahların başına adam koyun ve yolculuğun keyfini çıkarın.

Battlefield V Taşıtlar Listesi


 

Kara Taşıtları

Hava Taşıtları

Deniz Taşıtları


 

Battlefield V Taşıt İpuçları

Battlefield V’de kara, hava ve hatta deniz taşıtlarını olduğunu belirtmiştik. Oyunun taşıt mekaniğini taş-kağıt-makas oyununa benzetebiliriz. Hiç bir taşıt türü herhangi bir taşıttan üstün değil. Battlefield V’in dengeli bir oyun olmasının altında yatan sebeplerden sayabiliriz bunu. Örnek vermek gerekirse, jetler tanklar üzerinden üstünlük kurabiliyorken, hava savunma sistemli taşıtlarla jetleri çok kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

Taşıtlar arası savaşta gelişmek istiyorsanız, tüm araçların zayıf noktalarını bilmeniz gerek. Ne kadar fazla araç sürerseniz, o kadar fazla deneyim sahibi olursunuz. Son olarak, lütfen oyunda ki hava taşıtlarını taksi olarak kullanmayın. 🙂

Battlefield V Taşıt Özelleştirme

Battlefield V’de önce ki oyunlarda olduğu gibi taşıtlarımızı boyalarla, ekipmanlarla kişiselleştirebileceğiz. Taşıtlarınızı güçlendirmek ve savaş alanında öne çıkmak için taşıtlarınıza farklı özellikler açabilirsiniz. Bunun için takım arkadaşınızın sürdüğü herhangi bir taşıtın içinde olabilirsiniz veya kendiniz sürüp, Conquest gibi taşıtların büyük rol oynadığı modlarda bayrakları ele geçirip, taşıtlarınız için puan kasabilirsiniz.