Battlefield V Sınıflar

Serinin önceki oyunlarında olduğu gibi dört Battlefield V sınıfı vardır. Bu dört sınıflar Assault, Engineer, Support ve Recon şeklindedir. Her sınıfın kendine özgü silahları, teçhizatları ve takıma büyük katkıları vardır. Açtığınız silahları ve teçhizatları diğer sınıflar arasında kullanabilirsiniz.

Battlefield V’de ki her sınıfın kendilerine ait farklı silahları ve teçhizatları bulunmaktadır. Her sınıf, silahları için ek aksesuarların kilidini açabilir, buna ek olarak, sınıfa özel kalacak aletlerin kilidini de açabilir. Mesela Support sınıfının C4 kullanması veya Recon sınıfının keskin nişancı tüfekleri kullanması gibi. Seviye atladığınızda kazandığınız ödülleri diğer sınıflar arası kullanabilirsiniz.

Battlefield V – Sınıf Kullanımı

Battlefield 4 sınıfları, serideki önceki oyunlarla aynı yapıya sahiptir. Her sınıfın bir nevi kendine has oynanış tarzı ve özellikleri vardır. Assault, çok yönlü bir sınıftır. Recon, gizliliğe, pusmaya ve gözcü olmaya odaklanır. Support makineli tüfeklere, patlayıcılara ve Medic ise oyuncuların sağlığına odaklanır. Her sınıfın birbirinden farklı teçhizatları ve aletleri vardır.

Battlefield V Sınıflar Listesi


Assault

Medic

Support

Recon


Battlefield V – Sınıf Özelleştirme

Battlefield V’de artık sınıfların oynanış tarzlarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Yeni gelen bu özellik ile kullandığınız sınıfta çeşitli sınıf modelleri arasında değişiklik yapabiliyorsunuz. Fotoğraftada gördüğünüz gibi Recon sınıfı sadece keskin nişancı tüfekleri kullanabiliyorken, Paratrooper olup gizlilik odaklı bütün susturuculu hafif makineleri tüfekleri ve tabancaları kullanabiliyor. Archetype denilen bu özellik, ilk defa Battlefield V’de karşımıza çıkıyor.

Battlefield V – Elit Sınıflar

Battlefield 1’de ilk defa karşımıza çıkan Elit Sınıflar, oyuna yeni bir soluk ve rekabet getirmişti. Maç sırasında haritanın belirli yerlerinde belirli güçlü silahlar çıkıp, kuşandığımızda Alev Makinesi, Nöbetçi ve Tank Avcısı elit sınıfları olarak oynama şansı elde ediyorduk. Maalesef Battlefield V’de Elit Sınıflar yer almayacak.