Battlefield V Multiplayer

Battlefield V’in kalbinin asıl attığı yer, çok oyunculu kısmıdır. Her ne kadar belirli bir kesim Battlefield V’in tek oyunculu modunu merak edip, oynasada, Battlefield denir mi akıllara çok oyunculu karşılaşmaları ve yaşattığı o eşsiz oynanışı ve deneyimler gelir. Önce ki Battlefield serilerinden gördüğümüz, aşına olduğumuz çoğu çok oyunculu modları, araçları ve silahları ve diğer özellikleri tekrardan karşımıza çıkacak.

Ek olarak, oyuncular seviye atladıkça ödül olarak çeşitli madalyalar ve rozetler kazanabiliyor. Battlefield 1’de olduğu gibi Battlefield V çok oyunculuda farklı farklı birlikler ile oynamak mümkün olacak.

Battlefield V – Çok Oyunculu Oyun Modları

Battlefield V’de önce ki Battlefield oyunlarında bulunan Conquest, Rush, Team Deathmatch gibi oyun modları tekrar karşımıza çıkacak. Oyuna ilerleyen zamanlarda eklenen genişleme paketleriyle birlikte farklı modlarda eklenecek. Battlefield 1’de bulunan Operations modu da yüksek bir ihtimalle gelebilir.

Battlefield V – Battlepack

İlk defa Battlefield 4’de ortaya çıkan, Battlefield 1’de devam eden ve yüksek ihtimalle Battlefield V’de de göreceğimiz olan oyun sonu düşen veya gerçek parayla satın alabileceğimiz Battlepack’ler. Çok oyunculu karşılaşmalarda oynayarak Battlepack kazanacaksınız ve bunları açtığınızda harika bir Silah veya Vasıta Kaplaması elde edeceksiniz. Bazı paketlerden çok özel bir yakın muharebe silahının parçası veya XP Takviyesi de çıkabilir.

Battlefield V – Rütbeler, Ödüller ve Künyeler

Battlefield V Multiplayer, oyuncuların puan kazanıp rütbe atladıkları, ulaştıkları rütbeler sonucu çeşitli silahları ve teçhizatları açma imkanı sunacak. Diğer Battlefield oyunlarında olan madalyalar, rozetler ve künyeler gibi çeşitli ödülleri multiplayer oynadığımız esnada kazanabileceğiz.

Battlefield V – Haritalar

Battlefield Çok Oyunculu = büyük ölçekli haritalar demek. Bu formül her zaman böyledir ve Battlefield V’de büyük ölçekli, oyun moduna göre büyülüp, küçülen haritalar göreceğiz. Tekli oyuncuda oynadığımız haritaları da çok oyunculuda görme şansımız var.

Battlefield V – Silahlar, Taşıtlar, Sınıflar ve Ordular

Battlefield V’de de sınıf sistemi devam ediyor ve bildiğimiz Assault, Medic, Support ve Recon sınıfları da bu oyunda yer alacak. Sınıflar hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, Sınıflar sayfamıza göz atabilirsiniz. Oyuncular, ellerinde geniş bir yelpazede silah, taşıt, alet ve diğer eşyalara sahip olacaklar. Silahlar her zamanki saldırı tüfekleri, keskin nişancı tüfekleri, tabancalar ve av tüfekleri dizisini içerecek. Ve taşıtlar listesinde tanklar, uçaklar, botlar ve daha fazlası yer alıyor. Battlefield V’de yer alan bütün taşıtlara buradan ulaşabilirsiniz.

Oyuncular, oyunda farklı bölüklere (Squad) katılabilir ve bu da onlara çeşitli oyun içi faydalar sağlar. En basitinden, bölüğünüzde olan herhangi bir arkadaşınızın üstünden doğabilirsiniz, bölük liderlerinizin emirlerini yerine getirirseniz(X bayrağını al/savun gibi) daha fazla tecrübe puanı da kazanabilirsiniz ve maç sırasında bölük liderinizin çağırdığı farklı silahlar ile savaşa yeni bir boyut kazandırabilirsiniz.

Battlefield V’de farklı ülkenin birlikleriyle oynama şansına erişeceğiz. Şu ana kadar kesinleşen ordular, Birleşik Krallık ve Demir Haç ordularıdır. Her ordunun kendine ait farklı silahları ve araçları oyunda yer alacak.